Дружна родина - сильна Україна

11.02.2015 18:27

З метою пропаганди та збереження традиційних сімейних цінностей;  зміцнення емоційно-позитивних міжособистісних стосунків у сім'ї і зародження потреб спільного проведення дозвілля; сприяння формуванню у дітей почуття гордості за власну родину, дім, місто, Україну; популяризації родинного благополуччя та родинної успішності; популяризації загальнолюдських цінностей, в рамках міської соціально-педагогічної акції «Впевненими кроками до взаємопорозуміння: педагоги – батьки - діти» в закладі пройшов шкільний відбірковий тур конкурсу огляду презентацій, фото, відеороликів «Дружна родина - сильна країна».

Найкращі матеріали надані для районного конкурсу.

 

Родина Чинчак Ганни Іванівни,

учениці 3 класу, КЗШ І-ІІ ст. № 101

 

         В Зеленому проживає дружня сім’я : тато - Чинчак Іван Миронович, мама - Чинчак Олена Дмитрівна  та донька – Чинчак Ганна Іванівна.. Тато народився  на Тернопільщині, після строкової служби приїхав в гості на Криворіжжя  та зустрів тут маму, яка  разом з батьками  проживала у   с.Зелене.                                                                                                                                                                     

Так народилася сім’я і пустила коріння в с. Зелене. Згодом з’явилася донечка Ганнуся.  Іван Миронович працює трактористом  на ПівдГЗК, а Олена Дмитрівна  - продавцем в продовольчому магазині.

Український народ  складається з родин великих і малих, дружніх і працьовитих.  Історія народу – це історія кожного роду . Шана та  повага до країни, народу,  мови, землі, рідного краю починається зі знання, збереження та примноження пам’яті:  про  мамину пісню,  стежину,  яка починається від рідного дому, від рідних батьківських воріт, батьківського порогу; бабусині  казки та дідусеві вироби з дерева. Родина Чинчак не виключення . Із покоління в покоління передається вміння оздоблювати одяг та ужиткові речі різнобарвними візерунками. Тітка Марія пошила та оздобила Ганнусі костюм для свят. Світлиці численних родичів прикрашають рушники прабабусь та бабусь. Багато разів ці рушники та інші речі, виготовлені руками жінок роду  Чинчаків використовувалися для прикрашання та проведення виховних заходів у школі.  Однією із традицій закладу є благодійні ярмарки,  в яких  члени цієї завжди приймають активну участь та пропагують українські декоративно-вжиткові вироби, фольклор, страви.   

         На прикладі Ганнусиної родини ми бачимо, як поєдналися звичаї й традиції Центральної і Західної України  та як вони передаються молодому поколінню.